Καλή σχολική χρονιά!
![](https://kalamaria-axizei.gr/wp-content/uploads/2023/09/sxoleio1-991x564.jpg)
Το πρώτο κουδούνι για την φετινή σχολική χρονιά χτύπησε!
Η παράταξη “Η Καλαμαριά που μας αξίζει” έδωσε το παρών στον καθιερωμένο αγιασμό σε σχολεία της πόλης μας.
![](https://kalamaria-axizei.gr/wp-content/uploads/2023/09/sxoleio5-1024x462.jpg)
![](https://kalamaria-axizei.gr/wp-content/uploads/2023/09/sxoleio4-1024x924.jpg)
![](https://kalamaria-axizei.gr/wp-content/uploads/2023/09/xoleio3-1024x472.jpg)
![](https://kalamaria-axizei.gr/wp-content/uploads/2023/09/sxoleio2-1024x472.jpg)
![](https://kalamaria-axizei.gr/wp-content/uploads/2023/09/sxoleio1-1024x768.jpg)
Ο Επικεφαλής Αβραάμ Περσίδης με την υποψήφιά μας Ειρήνη Τσαρσιταλίδου παρακολούθησαν τον αγιασμό στο 2ο Δημοτικό σχολείο Καλαμαριάς, ο δημοτικός σύμβουλος Θεόδωρος Αλεπίδης παρευρέθηκε στο 1ο Γυμνάσιο/Λύκειο, στο 1ο Δημοτικό και στο 8ο Γυμνάσιο. Η υποψήφιά μας Γεωργία Καπουσήζη παρευρέθηκε στο 7ο Γυμνάσιο Καλαμαριάς ενώ ο Αλέξανδρος Κανίρης στο 13ο Δημοτικό Καλαμαριάς .
Καλή σχολική χρονιά σε μαθητές, εκπαιδευτικούς και γονείς!