Επίσκεψη σε βιβλιοθήκες του Δήμου μας
![](https://kalamaria-axizei.gr/wp-content/uploads/2023/09/biblio1-991x564.jpg)
Επίσκεψη σε δύο βιβλιοθήκες του δήμου μας πραγματοποίησαν ο Επικεφαλής και οι υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι της παρατάξής μας Χρήστος Φολτόπουλος, Γιοβάννα Μιχαηλίδου, Φανή Γκούμα, Δημήτρης Κουσίδης και Νίκος Σωτηράκης.
Η επίσκεψη στην Δαήδειο Παιδική Βιβλιοθήκη είχε σημαδιακό χαρακτήρα καθώς μετά από πιέσεις μας άνοιξε και πάλι της πύλες της στους μικρούς αναγνώστες.
![](https://kalamaria-axizei.gr/wp-content/uploads/2023/09/biblio3-1024x768.jpg)
![](https://kalamaria-axizei.gr/wp-content/uploads/2023/09/biblio2-1024x768.jpg)
![](https://kalamaria-axizei.gr/wp-content/uploads/2023/09/biblio1-1024x768.jpg)
Όσο για την Κεντρική Βιβλιοθήκη δε νοείται με τόσο όγκο βιβλίων να στεγάζεται σε έναν χώρο τόσο μικρό και ακατάλληλο. Αποτελεί πάγια θέση της παράταξής μας η μεταφορά της στο Remezzo.Ο Αβραάμ Περσίδης εξάλλου ήταν ο μόνος Επικεφαλής παράταξης που βρέθηκε στη συνέλευση των υπαλλήλων των δημοτικών βιβλιοθηκών, άκουσε τα προβλήματα και τις ανησυχίες τους και υπήρξε η φωνή τους στο Δημοτικό Συμβούλιο.