Επίσημη έναρξη δραστηριοτήτων και αγιασμός για τον Χορευτικό Όμιλο Θεσσαλονίκης
![](https://kalamaria-axizei.gr/wp-content/uploads/2023/09/xoth2-991x564.jpg)
Το Σάββατο 23 Σεπτεμβρίου στην Πλατεία του Προσφυγικού Ελληνισμού πραγματοποιήθηκε η επίσημη έναρξη των δραστηριοτήτων του Χορευτικού Ομίλου Θεσσαλονίκης. Παιχνίδια χορός και μουσική έκανε μικρούς και μεγάλους να γίνουν μια όμορφη παρέα.
Την Κυριακή 24 Σεπτεμβρίου τελέστηκε ο καθιερωμένος αγιασμός για την φετινή χορευτική χρονιά του ΧΟΘ στον προαύλιο χώρο του ιδρύματος Αριστοτέλη.
![](https://kalamaria-axizei.gr/wp-content/uploads/2023/09/xoth4.jpg)
![](https://kalamaria-axizei.gr/wp-content/uploads/2023/09/xoth3-1024x768.jpg)
![](https://kalamaria-axizei.gr/wp-content/uploads/2023/09/xoth1-1024x768.jpg)
![](https://kalamaria-axizei.gr/wp-content/uploads/2023/09/xoth2-1024x768.jpg)
Το παρών από την παράταξή μας έδωσαν ο Επικεφαλής κ. Αβραάμ Περσίδης, ο Δημοτικός Σύμβουλος κ. Θεόδωρος Αλεπίδης και ο υποψήφιος Δημοτικός Σύμβουλος κ. Νίκος Σωτηράκης.
Καλή και δημιουργική χρονιά!